• Mai 17, 2020 la 8: 08 pm #6539
      MMMM
      Participant

O prietenă de-a mea mi-a spus că a întâlnit de mult munca lui Barry https://synergyexplorers.org/traditions/1960-ce-2000-ce/making-love-sexual-love-the-divine-way-by-barry-long-1998/ și i-o prezentase soțului ei de 20 de ani. Deși au avut o experiență minunată cu aceasta și o experiență transcendentală deosebit de puternică, după o vreme soțul ei a devenit mulțumit și s-a întors la vechile sale moduri de sex orgasmic. Căsătoria s-a stricat. Ea m-a întrebat cum să depășesc satisfacția într-o relație și să mă concentrez pe sexul sacru. Orice sugestii?

• Iunie 6, 2020 la 4: 16 pm #6574
      Sub vântSub vânt
      Participant

De multe ori mă întreb și despre asta. De ce o relație intimă devine învechită? Și cum se poate evita acea spirală descendentă? De ce ai vrea să te întorci în orgasmul de vârf odată ce ai gustat dulceața fericirii extatice a întregului corp? Mi se pare că secretul este în legătura constantă - investirea timpului în apropiere. Pentru bărbați, aceștia trebuie să își extindă definiția sexului. Simt că pentru o femeie acest lucru este mai ușor, deoarece sexul este relațional. Sexualitatea pentru ea înseamnă mai mult decât simplul PIV (penis în vagin), ar putea însemna să te ții de mână, să vizionezi un film împreună, să împărtășești o bucată de cheesecake, să faci micul dejun împreună, să participi la un proiect creativ. Când un bărbat își poate lărgi ideea despre sexul cu o femeie, pe termen lung poate evita satisfacerea.

Trebuie sa fii logat pentru a răspunde la acest subiect.