• Mai 4, 2020 la 12: 25 pm #6400
      Sub vântSub vânt
      Participant

A intrat cineva într-o nouă relație de lungă distanță și a încercat să cultive astfel legarea perechilor?

• Acest subiect a fost modificat acum 11 luni de 1 săptămână de Sub vânt.
    • Mai 4, 2020 la 3: 35 pm #6410
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Nu, dar sună ca o modalitate bună de a încetini lucrurile la început.

• Mai 4, 2020 la 6: 20 pm #6412
      Participant

Din cauza Coronavirus, am o relație la distanță cu prietena mea de 7 luni.

Ne-am văzut o dată de la începutul până la mijlocul lunii martie. La aproximativ 8 ore de mers cu mașina. Mă voi îndrepta spre ea în curând.

Deci, cu acest context, legătura de perechi? .. Evident, nu veți obține mângâieri, dar există instanțe bune pentru a cultiva sentimentele de dragoste.

Nu încerc să intenționez să fac nimic, dar au fost momente spontane prin intermediul textului în care i-am exprimat dragostea față de ea și am discutat câteva lucruri, am devenit mai apropiați pentru asta și există o conexiune palpabilă reală. simți pentru ea că știu că se simte cu mine în acele momente care ne leagă mai aproape.
      Este ca o înmuiere a inimii, corpului și minții și există o componentă sexuală cu ea. Iubita mea, într-unul din aceste momente, a numit-o „cuddle horny”. Mi s-a părut cam amuzant.

Deci ... Nu încerc în mod intenționat să cultiv legătura pereche în sine, dar se întâmplă și se poate întâmpla. Evident, atingerea este o forță extraordinară care nu poate fi utilizată într-o relație la distanță, așa că unul dintre instrumentele principale este lipsit de sarcină, dar aveți în continuare puterea cuvintelor de afecțiune; de vulnerabilitate. Deschiderile și revărsarea de dragoste și legături nu cunosc limitări în spațiu și, atunci când simți acea dragoste palpabilă printr-un text, și ai acea intuitivitate absolută știind că și ea simte la fel, este ca și cum inimile se conectează împreună, oricât de mare ar fi distanţă.

Deci este posibil. Poate funcționa.

• Mai 4, 2020 la 3: 51 pm #6414
        Participant

Ar fi bine dacă funcționează pentru tine.

• Mai 4, 2020 la 3: 56 pm #6415
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Aceasta este o postare frumoasă. Am citit odată că volele de prerie care se leagă în perechi se pot lega chiar dacă sunt în cuști separate.

În ceea ce privește un alt subiect, suntem în continuare de călcat erorile din noul forum. Vedeți formatare HTML ciudată în postarea dvs. - în 2 locuri? Acesta este al doilea post în care s-a întâmplat acest lucru și încercăm să ne dăm seama ce cauzează acest lucru.

Știți ceva ce ați încercat să faceți în ceea ce privește formatarea care ar putea explica acest lucru? Dacă da, ne-ar putea ajuta să găsim ceea ce este defect.

Vă mulțumim pentru orice indicii pe care le puteți oferi.

• Mai 4, 2020 la 9: 52 pm #6427
      Participant

Da, sigur.
      Eram pe telefonul meu și avea opțiunea de a-mi centra textul.
      Am făcut asta pentru ultima linie a postării.
      Arăta bine în fereastra de previzualizare, dar rezultatul se dovedește funky ca în postare.

• Mai 5, 2020 la 2: 39 pm #6446
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Mulțumiri. Voi transmite acest lucru echipei de webmasteri.

• Mai 10, 2020 la 3: 00 pm #6523
      MMMM
      Participant

Îmi place ideea de a lega perechea la distanță. Observ când am fost departe de soțul meu de o zi sau două că încă mă simt legat de el și simt dragostea prin text sau printr-un telefon. Nu suntem despărțiți de mai mult de câteva zile la rând, așa că nu știu cum ar fi o perioadă mai lungă - dacă conexiunea se va estompa cumva în timp. Bănuiesc că gândurile iubitoare și întărirea acestora vor ajuta la menținerea legăturilor puternice. Sper așa mai ales pentru toți cei împinși de blocare.

• Iunie 6, 2020 la 4: 28 pm #6575
      Sub vântSub vânt
      Participant

Destul de ciudat a funcționat pentru mine și noul meu iubit. Am petrecut două săptămâni purtând conversații telefonice înainte de a ne întâlni efectiv. Locuia la 2500 de mile depărtare. Ne-am întâlnit pe un site de întâlniri spirituale. Lucrul incredibil a fost că i-am introdus ideea de a lega chiar de la început. Întrucât nu ne puteam vedea sau atinge, am evitat o mulțime de judecăți prealabile și am petrecut timp comunicând și exprimându-ne gândurile și sentimentele unul cu celălalt în mod deschis. În momentul în care ne-am întâlnit, ne-am simțit atât de incredibil de legați, iar dragostea noastră inițială a fost moale și tandră. A fost o experiență minunată. Simt că a stabilit o bază solidă pentru o relație pe termen lung.

• Iunie 9, 2020 la 6: 57 pm #6638
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Este inspirator. Se pare că un început lent poate ajuta la transmiterea unui semnal subconștient că uniunea are un potențial pe termen lung, mai degrabă decât să fie mai casual.

Trebuie sa fii logat pentru a răspunde la acest subiect.