• 10 iulie, 2020 la 9: 23 pm #6765
      Participant

Caut sprijin din partea oricui care are succes pe termen lung în legătură cu sexul bazat pe legături într-o căsătorie, în special în cazul în care celălalt partener a fost închis când vine vorba de sex de ceva timp. Am încercat să citim cărți precum săgeata intoxicată a lui Cupidon (Robinson) și Sexul lent (Richardson), dar în mică măsură. Sincer, soția mea nu este atât de interesată. Și ca o anorexică sexuală auto-descrisă, ea se mulțumește să parcurgă întinderi lungi fără sex și nu prea pot face asta în ultimele 6 săptămâni dacă nu suntem în concordanță cu abordările de legătură. Chiar și încercarea de a programa nopți de legătură s-a dovedit neapărat pentru ea, deoarece urmărim după câteva zile (lipsa ei de interes).

De asemenea, am încercat să obțin sprijin pentru această abordare în bursele în 12 etape, dar sensul predominant este că sexul convențional / orgasm cu soțul său este sănătos și ideal. Și odată cu căsătoria noastră în vreun teritoriu precar, ajung aici ca o linie de salvare. Îmi iubesc soția și vreau ca relația noastră să funcționeze și să înflorească. Și cred că se poate cu sprijinul potrivit. Dacă există tipuri / soți aici care ar putea servi drept îndrumător / ghid, aș aprecia cu adevărat.

Am verificat toate resursele de aici și de pe alte site-uri, ceea ce m-a ajutat până acum. Ca dependent de sex în recuperare, știu că orgasmele creează dependență pentru mine și știu, de asemenea, că responsabilitatea obișnuită cu o persoană care primește această abordare m-ar servi bine. Orice asistență, în special din perspectiva bărbaților, ar fi foarte apreciată - mulțumesc!

• Acest subiect a fost modificat in urma 9 luni de dreamawake.
    • 19 iulie, 2020 la 9: 43 pm #6786
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Îmi pare rău pentru ceea ce treci. Atât de dureros.

Dacă vrea să salveze căsnicia, ia în considerare să vadă un consilier. Contactul regulat cu un profesionist vă poate ajuta să puneți o structură durabilă în efortul comun. Cunosc un cuplu al cărui consilier folosește „metoda Gottlieb”. Nu sunt sigur ce presupune asta, dar este un punct de plecare pentru tine dacă intervievezi unii potențiali terapeuți.

Dacă nu vrea să o salveze ...

• 26 august, 2020 la 4: 15 pm #6875
        Participant

Dacă sunteți în căutarea unui partener de responsabilitate, vă pot ajuta.

V-ați gândit la ideea de Karezza [nimeni nu are punct culminant] sau coitus reservatus, femeie liberă să atingă punctul culminant, dar mulți nu? În urmă cu câțiva ani, soția mea și cu mine am trecut la coitus reservatus și a funcționat foarte bine.

• 27 august, 2020 la 8: 05 pm #6884
          Participant

Vă mulțumim pentru feedback, QuietThoughts - Apreciez. Amândoi suntem terapeuți, așa că suntem familiarizați cu metoda Gottlieb și practicăm multe dintre principii. După cum indică Gottlieb, totuși, 70% dintre problemele căsătoriei nu sunt chiar depășite. În acest moment, soția mea nu prea vrea să urmeze terapia cuplurilor.

Acestea fiind spuse, lucrurile s-au îmbunătățit între noi, mai ales că am pus mai puțină presiune pe soția mea și relația noastră pentru a urmări această cale. Pe baza altor feedback-uri pe care le-am primit, se pare că funcționează cel mai bine atunci când pur și simplu dau exemplu. Soția mea pare mai deschisă atunci când sunt mai întemeiată, mai relaxată și mai în acord cu ea / mine (ceea ce este în concordanță cu ceea ce am citit despre karezza etc.). Așadar, continuu să mă înclin în această direcție. Provocarea pentru mine nu este să urmăresc un orgasm, în timp ce soția mea alege să facă acest lucru la sfârșitul ei. Cu toate acestea, cel puțin acum este mai mult o explorare și mai puțin o experiență push-pull, ceea ce este bun. Vă mulțumim din nou pentru feedback și asistență ...

• 27 august, 2020 la 8: 16 pm #6885
      Participant

Mulțumesc, pereche - Apreciez sprijinul și mă interesează sprijinul pentru răspundere. Care este cel mai bun mod de a vă conecta direct?

Și am încercat împreună karezza, dar soția mea este mixtă în abordare. Ea nu prea este în stilul ritm lent descris în Schimburi extatice în săgeata otrăvită a lui Cupidon sau în cărțile Diana Richardson. Lățimea ei de bandă este mai mare de 10-15 minute, altfel este prea intensă pentru ea. Și îi place să aibă un orgasm din când în când, de asemenea. Soția mea nu are problema compulsivă a orgasmului, așa cum o fac eu din punct de vedere al dependenței, așa că știu că problema este puțin mai importantă.

Acestea fiind spuse, mă aplec în încercarea abordării coitus reservatus pe care ați menționat-o. Din moment ce experimentez cu siguranță căderea neurochimică a orgasmului tradițional (efect Coolidge, iritabilitate crescută etc.), știu că trebuie să fac o pauză pentru a fi mai echilibrat și mai iubitor. Deși având în vedere istoricul meu de dependență cu orgasmuri, oprirea sa dovedit a fi o provocare pentru mine.

Din fericire, soția mea este la bord pentru a mă sprijini cu această abordare. Cine știe, poate în timp va dori să se aplece și în acea direcție.

Din nou, apreciez sprijinul și aștept cu nerăbdare să vă conectez mai mult în ceea ce privește responsabilitatea când este posibil. Pur și simplu spuneți-mi ce funcționează cel mai bine pentru dvs. ...

Trebuie sa fii logat pentru a răspunde la acest subiect.