• Iunie 23, 2020 la 3: 52 pm #6733
      Sub vântSub vânt
      Participant

Ce părere aveți despre situația actuală din lume astăzi? Se pare că se formează un tabu tactil. Înțeleg necesitatea distanțării sociale, dar observ la câțiva dintre prietenii mei că există un nivel de paranoia acum - și mă întreb ce fel de semințe sunt plantate în psihicul colectiv. Ne vom reveni din asta? Factorul de frică, datorat virusului, provoacă o deconectare atât de mare între oameni. Ce putem face pentru a continua legătura? Este minunat să ai un partener iubitor, intim cu care să dormi gol, să atingi și să te simți conectat. Acest lucru este chiar mai important ca oricând. Dar pentru persoanele fără partener, ce pot face dacă nu sunt atinși, îmbrățișați sau sărutați?

• 1 iulie, 2020 la 11: 16 pm #6750
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Asta este o întrebare bună. Am citit recent un comentariu de cineva care a spus: „Orgia s-a terminat”. Nu știu dacă s-a referit la risipa de resurse în general, sau la un comportament sexual casual sau la ambele, dar m-a frapat.

S-ar putea ca teama actuală de atingere întâmplătoare să-i determine pe oameni să prefere uniunile care se construiesc mai lent? Este așa, ar putea fi un lucru bun. ITS-urile au crescut brusc în ultimii ani. Rasa umană experimenta un comportament sexual casual, chiar compulsiv. Poate că o corecție a cursului este în curs.

Poate că distanțarea socială poate ajuta noii iubitori potențiali să se cunoască mai bine înainte de a se angaja într-un contact mai strâns. Fără o mulțime de îmbrățișări de prieteni, foamea de colegi adevărați poate crește, de asemenea ... cel puțin la cei care nu se pierd pe internet.

Trebuie sa fii logat pentru a răspunde la acest subiect.