• Iunie 13, 2020 la 10: 32 pm #6659
      PJPJ
      Participant

dragi tuturor,

a trecut ceva timp pentru mine că știam de Karezza sau de ceea ce se numește Sinergie aici.
      Iubesc o Femeie, acum câțiva ani și are aceeași vârstă ca mine.
      Nu ne-am întâlnit niciodată în Persoană, ea se află pe un alt continent și suferă de autism - ceea ce îmi este familiar, deoarece membrii familiei se ocupă și de asta.
      A trebuit să spun în mod explicit că flirtez de doi ani și jumătate pentru ca ea să se observe chiar, haha.

Oricum, este o provocare.
      Cea mai profundă dorință a mea este să mă angajez în legătura sinergică cu persoana și să petrec fiecare zi din viață cu ea, totuși ea nu scrie și nici nu sună, în ultima vreme, și habar n-am ce ar putea să o provoace; deși bănuiesc că este vorba de o închidere și / sau arderea autistică.
      Știu cum Synergy și-ar putea ușura viața și cum trăiește în locurile oamenilor, fiind atât de vulnerabilă și dependentă și parând incapabilă să știe să iubească în mod corespunzător, deoarece nu a fost niciodată învățată.
      Este extrem de dureros, chinuitor; Mă gândesc la ea 24 de ore din 7 și nu știu când / dacă va scrie din nou - nu mai aveam știri de săptămâni în urmă / peste o lună și ori de câte ori ne conectăm o vreme, întotdeauna ajunge să fie așa ...
      Este destul de o provocare, deoarece Trauma este atât de severă în Persoană, încât orice se spune că nu le convine 1000 la sută este văzut ca un motiv pentru a renunța la conversație, Connection, chiar dacă eu chiar vreau să mă conectez cu asta Persoană, creează o viață cu ei și mai ales pentru că vreau să mă pot baza pe ei.

Sexualitatea este folosită ca mijloc de durere, ca dependență și am avut deja amenințări de moarte pronunțate față de mine, când am menționat că doresc sexualitate fără orgasm, acum aproape un an ...
      Acest lucru este foarte singur, foarte dificil de abordat.
      Cred în asta, oricât de grea ar fi devenit deja (a sunat spunându-i că vrea să se sinucidă, după luni de zile fără să mă conectez la mine, din senin într-o zi, lucruri de genul acesta se întâmplă în mod regulat), habar n-am dacă a avut BTS sau cum să fac față atât de mult - dar cred în el și devin mai puternic pe zi ce trece - ȘI ȘTIM că sexul pe care îl discutăm pe acest site web este exact ceea ce ar trebui să vindece la atât de multe niveluri ...
      Cu toate acestea, ea nu este pregătită.

Știam dragostea feminină, dragostea ei - îmi pasă foarte mult de ea, dar este cu adevărat lungă, fastidioasă, nerecunoscătoare, obositoare și doresc atingerea fizică, contactul, conexiunea intimă.
      Nu mai făcusem sex de un deceniu.
      Îl iau foarte în serios și vreau cu adevărat pe cineva cu care pot vedea ochi la ochi.

• Iunie 15, 2020 la 1: 40 am #6660
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Îmi pare rău să auziți despre luptele și nefericirea voastră.

În climatul de relații haotice de astăzi, nu este neobișnuit ca oamenii să aleagă interese romantice care nu sunt disponibile. Crezi că este posibil ca tu și ea să fi căzut în acest tipar?

Ar putea avea sens să încercați să găsiți un potențial partener Synergy mai aproape de dvs.?

• Iunie 16, 2020 la 12: 17 am #6670
      PJPJ
      Participant

Mulțumesc pentru răspuns. 🙂
      Și pentru grijă - devine foarte singur.

Totuși, aleg în ce situații mă angajez mergând cu așa-numita „scânteie de bucurie” (Marie Kondo) și chiar ajută să știu unde să direcționez atenția, concentrarea și energia și, dintr-un anumit motiv, ori de câte ori mă întreb Indiferent dacă are sens sau nu să ții în continuare, simt scânteia de bucurie și știu câteva fapte despre asta care mă fac să am încredere, deși este dificil de explicat în cuvinte.

????
      Sunt foarte specific în ceea ce am nevoie de la cineva, ceea ce îl face foarte dificil în același timp, iar ea a primit ceea ce îmi doresc și ce am nevoie, deși există și multe dezavantaje.

<3 Vă mulțumesc din nou pentru grijă - așa cum am spus că devine destul de singuratic.

Karezza este obiectivul meu absolut în viață - orice altceva este secundar pentru mine.

În cazul în care în cele din urmă totul se va rezolva, ceea ce sper sincer, voi face tot ce pot pentru a vă ține postat (nu există garanții că ar dori ca aceasta să fie povestită ca o poveste, dar cred că îi datorez altora să povestească despre pentru ai ajuta pe cei de acolo care ar putea avea nevoie de ea).

Karezza - sau Synergy este cu adevărat calea de urmat. 🙂

• Iunie 18, 2020 la 1: 33 pm #6677
      PJPJ
      Participant

Femeia care dorește sex orgasmic, iar eu care doresc karezza duce la un sentiment destul de asemănător cu cel din această scenă.
      Imi rupe inima.

• Acest răspuns a fost modificat acum 9 luni, acum 3 săptămâni de PJ.
    • Iunie 19, 2020 la 3: 58 pm #6679
      ChiuveteChiuvete
      Keymaster

Te aud. Înțepături intestinale. Imi pare rau.

Evident, marea provocare este de a motiva oamenii să experimenteze cu ceva nou.

Cred că partenerii pe distanțe lungi pot ține mai ușor ideile lor preconcepute. Găsiți pe cineva mai aproape de casă.

De asemenea, tristul fapt este că majoritatea oamenilor trebuie să se trântească în același zid de cărămidă în mod repetat. Știu că am făcut-o.

• Iunie 21, 2020 la 2: 34 am #6690
        PJPJ
        Participant

Va multumesc pentru grija, inseamna mult. 🙂
        Și de când ai ieșit din asta înseamnă că și alții pot. 😉
        În afară de asta: cred că timpul vindecă totul - cu atât mai mult decât încercarea de a alege despre specific. 🙂
        Multă dragoste pentru tine.

• Iunie 23, 2020 la 3: 46 pm #6732
      Sub vântSub vânt
      Participant

Simt că a fi capabil să legați zilnic o altă persoană este cel mai important aspect al ființei pe deplin umane. Și, din păcate, acesta este adesea cel mai dificil lucru de realizat, mai ales în zilele noastre - cu atât de multă îngrijorare și frică de o pandemie, se pare că creează semințe pentru o mai mare deconectare. M-am plimbat pe piața fermierilor locali în weekendul trecut. Toată lumea purta măști și stătea la o distanță destul de mare. A fost dificil să ții o conversație. Mi s-a părut tabu să atingi sau să te apropii prea mult de o altă persoană. De multe ori mă întreb ce efecte va avea acest lucru asupra societății în viitor.

Trebuie sa fii logat pentru a răspunde la acest subiect.